Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Пчеларски Фондове  (Прочетена 7805 пъти)
Юлиян
Newbie
*
Публикации: 6

Профил
« -: Април 18, 2012, 07:32:36 »

Здравейте Приятели!
  От доста време се говори за пчеларските субсидии, от фондовете който държавата отпуска за подпомагане на пчеларството в България. Интересувам се, първо, имали смисъл пчеларя да се обвързва с тях, в смисъл не са ли прекалено задължаващи в по късен период, с прекалените си изисквания и условия. И второ, какви са изискванията и реда за да ти отпуснат такива субсидии. Интересувам се от мнения на колеги които вече са придобили такива субсидии, а също така и от колеги които не са придобили, но със собствено мнение по темата! Всякакъв вид информация ще ми бъде от полза!
   Благодаря Ви! 
Активен
Васил Манолов
Newbie
*
Публикации: 3

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2012, 09:14:49 »

Писах вече, че трябва да получаваме по 100 лева на кошер. Схемата накратко е: договор с арендатор (собственик) по смема кошер-декар, протокол от комисия от лекар ,кмет и член от РА (разплащателна агенция), закарани кошери в нивата (овощната градина), въведен данък опрашване за арендатор или собственик в съотношение 1 към 8 (данък - директно плащане). Остатъка от парите ще доплати държавата, за да не станем като Китай - саоми да се катерим по дърветата и да опрашваме. Или ако аз съм закарал 100 кошера в нива, която по схемата кошер-декар се нуждае от 50 кошера, аз ще получа субсидия само за 50 кошера, а другите 50 ще ми носят доход само от меда. Просто и ясно, но няма нито един човек в МЗХ в София, който да разбира нещата по начина отреден от природата, че единствената мисия на пчелата е да опрашва. И ето го проблема - търговците на мед ще изреват като убодена мечка. Те сега ни държав подчинение и робство като пчеларството им е придатък и е само като че ли за мед. Те имат силно лоби в МЗХ и няма да допуснат с цената на всичко това, което предлагам аз. Кошери, които си седят по селата трябва да получат не повече от 15-20 лева на кошер. Говорим само за регистрирани като ЗП пчелари. Този, който не плаща данък на държавата няма смисъл да реве за субсиди. Да, и арендаторите ще изреват, че им вземат от директните плащания, но нека отговорят на въпроса: "Сега кой им опрашва нивите и защо минават по тънкажа и не плащат нищо на пчеларите на които дължат добивите си?" Те ще осъзнаят истината когато стане късно и изчезнат пчелите, но тогава вече ще е безмислено да говорим по темата. Жертвата разбира за куршума чак когато той започне да влиза в него, но вече молтвата му е прочетена. Ето така ще стане, но днес никой не обръща внимание на качественото пчелоопрашване.
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 09:23:03 от Васил Манолов » Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: