Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво да засея(засадя)?  (Прочетена 7385 пъти)
Angel Antov
Newbie
*
Публикации: 9

Профил
« -: Май 12, 2012, 01:02:16 »

Здравейте колеги! Гледам двадесет семейства в Ямболско близо до река Тунджа, тук хората си работят земите и ежегодната растителност не липсва - има слънчоглед и кориандър най-вече. Дават доволно, но в по късен етап от годината, та въпроса ми е понеже мястото ми е малко повече от декар какво мога да засея или засадя за да допринеса и аз с нещо на моите "животинки"Ъ?
Активен
Plamen Ganev
Newbie
*
Публикации: 14

Профил
« Отговор #1 -: Май 13, 2012, 11:42:12 »

Честно казано нищо колега,защото за тях е от значение не десетки,а стотици декари. Преди имах идея да си оградя пчелина с бял маргарит.Дават го да цъфти 5-6 месеца и да отделя страшно много нектар от 200 до 300 литра от декар,но в разсадника ми обясниха,че го има в няколко разновидности и то не в България и трябва да се даде голяма поръчка за внос.Ако се намери,може да се използва и като ветрозащитен пояс.Ако искаш разпитай и ти и ако разбереш нещо различно от това-пиши.
Активен
Stoqn Penev
Newbie
*
Публикации: 24

Профил
« Отговор #2 -: Май 15, 2012, 03:04:24 »

За толкова малко място няма значение каквото и да сложиш няма да ти окаже влияние. Гледай да е нещо което ще свърши работа на теб а пчелите само ще ти помогнат, например някакви овощни дървета. Пчелите ще ти ги опрашат а ти ще си береш. Усмивчица
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: