Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравейте имам въпрос относно ханемановата решетка  (Прочетена 2712 пъти)
Ivailo Petrov
Администратор
Newbie
Публикации: 4

Профил
« -: Август 17, 2015, 01:25:45 »

Здравейте. Тази година закупих ЛР кошер с отвотка на 4 рамки. В момента е на 2 корпуса. Интересува ме кой вариант е по добър със или без използването на йанеманова решетка. Основната паша е от акация няколко седмици. Евентуално ако се използва решетката как става това. На кой корпус се поставя над първия или над втория. Кошера ми е с 3 корпуса. След като се запълни с мед корпуса над решетката как се процедира и да уточня, че 3 ят корпус ще са само основи
Активен
Ivailo Petrov
Администратор
Newbie

Профил
« Отговор #1 -: Август 19, 2015, 09:45:46 »

Тук няма ли някой който може да отговори или не му се пише?Ъ?Ъ?
Активен
Ivailo Petrov
Администратор
Newbie

Профил
« Отговор #2 -: Август 20, 2015, 07:49:20 »

Нещо ми се струва че тук отговори не мога да получа.....
Активен
Stancho Koichev
Администратор
Jr. Member
Публикации: 68

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2015, 11:57:55 »

Ханемановата решетка служи за да не позволява на майката да преминава от плодника в магазина. Тъй като ползваш ЛР дори майката да се качи и да снесе в в питите които са в магазина ти лесно можеш да ги свалиш отново долу в плодника (това е предимството на този тип кошери). Но да се върнем на твоя случай конкретно - поставяш решетката между първия и втория корпус броени отдолу нагоре т.е. между плодника и магазина. Така си улесняваш и работата при ваденето на мед, тъй като преди да сложиш решетката трябва да оставиш майката в плодника, та когато вадиш пити няма да я търсиш а ще работиш спокойно Усмивчица . Относно основите за да ги изградят по бързо пчелите е хубаво да ги слагаш до люпещо се пило, не че няма да ги изградят като ги сложиш на куп във втори магазин (има вероятност ако пашата е слаба да ги изгризат). Ако съм пропуснал нещо или не съм бил ясен питай и се извинявам за бавния отговор Усмивчица
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: