Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Имам проблем - страшно нападение  (Прочетена 11683 пъти)
Dobrin Iliev
Newbie
*
Публикации: 1

Профил
« -: Септември 27, 2010, 12:33:36 »

Незнам какво обърках но започна сташно нападение в пчелина ми.Ако някой се е сблъсквал с такова нещо и знае как да ми помогне,моля да отговори на темата ми.Ще съм му задължен и благодарен!
Активен
Stoqn Penev
Newbie
*
Публикации: 24

Профил
« Отговор #1 -: Септември 27, 2010, 12:42:28 »

Миналата година аз имах същия проблем.Справих се с него като преместих всички семейства(целият пчелин) на друго място около 15 км за две седмици и после ги върнах, все едно си ги водил някъде на паша. После пак си ги върнах на старото място и нямах никакви проблеми. Така се справих аз може някой друг да има по-лесно решение. Успех!
Активен
Мирослав
Newbie
*
Публикации: 2

Профил
« Отговор #2 -: Януари 23, 2011, 11:55:56 »

Оставяш 1 см входа на кошерите,мажеш от пред с нафта и взимаш една помпа за ръсене с вода слагаш клечки и квот намериш,трева,слама и го поставяш пред кошера.Почваш да ръсиш с помпата и това е.
За да няма такива нападения,лично аз зазимявам по 20 кошера малко преди да се стъмни око 2 часа.и така докато ги свърша.Не съм имал нападение по този начин на зазимяване..
Надявам се да съм бил полезен Усмивчица
Активен
Атанас
Newbie
*
Публикации: 7

Профил
« Отговор #3 -: Април 13, 2011, 05:05:09 »

Колега,храна трябва, ама яко..САМО ПРИВЕЧЕР .  няма никаква паша  явно в твоя район.
при мен е обратното,разпечатвам си стария мед по питите през целия ден няма проблем.
Активен
Stancho Koichev
Администратор
Jr. Member
Публикации: 68

Профил
« Отговор #4 -: Май 23, 2011, 10:20:27 »

Колегата е прав храна трябва. Имах познат, който имаше същия проблем и той се справи с хранене а и е най-приемливият и лесен вариант от гореспомеатите ми се струва.
Активен
Plamen Ganev
Newbie
*
Публикации: 14

Профил
« Отговор #5 -: Декември 04, 2011, 09:42:35 »

Най-добре според мен,е да се работи преди изгрев-максимум до към 9.00.По хладно е,за разлика от вечерта...
Активен
Емил Георгиев
Newbie
*
Публикации: 6

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2012, 10:55:55 »

trqbva  xrana vxoda dae  otvoren i  ako praska6  ne6to ,rakiq, ne  nafta
Активен
Simo
Newbie
*
Публикации: 12

Профил
« Отговор #7 -: Март 15, 2012, 10:27:11 »

при нападение РЕе прав стисняваш до минимум входа или махаш кошера в страни
Активен
Васил Манолов
Newbie
*
Публикации: 3

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2012, 09:30:15 »

Аз пък имам проблем с осите. Страшна работа от 100 кошера ми останаха 75. Сега ходя и слагам бутилки със сироп и оцет, риба консерва с отрова, но ще видя днес. Всичко е стеснено. Входовете са с отвор за една пчела. Някои кошери имат пролуки и следя от къде влизат осите. Днес ще купя и силикон да опушвам. И още примамки ще сложа. До моя пчелин има навеси, където осите си правят гнезда. Сухото време е принос към трагедията. Проблема е че осите влизат и в силните кошери когато е рано сутрин, защото тогава пчелите не летят още и са на кълбо.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: